You are not connected. Please login or register

Бар "Ego"

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 Бар "Ego" on Пет Юли 01, 2011 4:53 pm

When people ask me if I went to film school I tell them, 'no, I went to films.'
Вижте профила на потребителя

2 Re: Бар "Ego" on Пон Юли 11, 2011 8:26 pm

Лилия Ууп

Can you be with me?..Only in your dreams!
Влязох в бара. Беше пълно с хора. Бях се разбрала със Анита да се чакаме пред бара. Отидох и седнах на един стол. Огледах се около мен и не се очудих когато не видях момичето. Тя обичаше да закъснява. Барманът дойде:
- Какво ще пиеш? - Беше ми един познат, който имаше невероятно сини очи:
- Мартини.. както обикновено. - Засмях се леко и си извадих телефона от джоба на дънките. Анита закъсняваше със почти 8 минути. Тъкмо си мислех дали въобще ще се пови, когато русо момиче седна до мен:
- Къде се губиш? - Попитах я очудено, а тя..

3 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 7:11 pm

Часът беше 21:43, а аз тичах из апартамента все още по бельо от стая в стая.
- По дяволите! - изругах. - Закъснявааам!
Отново! Започваше да ми става навик.
Бях се разбрала с Лилия да се срещнем в Бар "Ego", а аз дори не бях облечена. Все още! Трябваше да се приготвя възможно най-бързо, ако не исках моята скъпа приятелка, Лилия, да ме убие.
Бях преровила гардероба си набързо, отхвърляйки всяка дреха в него. Нищо не ми харесваше. Поне не и тази вечер. За това изтичах в стаята на Ника, отваряйки нейния гардероб, молейки се на ум по-късно да не си изпатя от това.
- Закъснявамм.. - повторих, мърморейки под нос.
Нямах кой знае колко време, даже вече трябваше да съм тръгнала, за това се спрях най-накрая на някаква къса черна пола със също черен потник и широка сива тениска с дълги ръкави. Набързо, оставяйки всичко разхвърляно (Нямах време да оправям, по-късно щях да се погрижа за всичко), хвърлих последен поглед в огледалото, за да се уверя, че от цялата тази бързина съм успяла поне да се приведа в ред. Сложих си леко светлорозов гланц и спирала, грабнах малката чантичка, в която държах най-важното (телефона, ключовете и пратите) и зарязах цялата бъркотия зад гърба си.
Около 10 минути по-късно, пристигнала с такси, вече бях в бара за срещата с Лили. Влязох в заведението и огледах бара, търсейки русата `и главица.
- Къде се губиш? - попита тя, леко подразнена за поредното ми закъснение, когато изскочих зад гърба `и.
- Съжалявамм.. - направих мили очички.

4 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 7:23 pm

Лилия Ууп

Бях свикнала да я чакам:
- Ооо, не ми прави тези очички. Знаеш, че при мен не действат. - Засмях се и метнах на сервитьора да дойде. - Какво ще пиеш? - Обърнах се към Анита, докъто тя блееше нанякъде:
- Хей, какво ще пиеш? - Повторих въпроса си..

5 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 7:36 pm

- Оо, не ми прави тези очички - засмя се тя. - Знаеш, че при мен не действат - добави и метна към сервитьора.
Хората на масата отсреща избухнаха в смях и аз обърнах глава в посока на веселбата. Компанийката се състоеше от пет човека - три момчета и две момичета. Момичетата бяха стройни и слабички, с къси полички, големи деколтета и дъвка в уста. И както предполагате, момчетата им пасваха идеално. Големи, мускулести, с бира в ръка.
- Хей, какво ще пиеш? - сръчка ме Лили.
- Аа.. - извърнах се отново към нея и бармана, чакащ да вземе поръчката ми. - Мохито, а ти.. - погледнах чашата пред Лили и се засмях.
- Какво? Да не мислеше, че ще те чакам.. - отвърна с усмивка тя. - Като те знам каква си.. - поклати глава.

6 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 7:44 pm

Лилия Ууп

Поръчах си още едно мартини:
- Трябва ли да питам защо закъсня? - Обърнах се към Рокет, а тя просто поклати глава:
- Охх, не съм те виждал от доста време. Къде се губиш?, чули за новият филм, който ще снимат? - Погледнах към бармана, после към едно момче, което седна на няколко стола през мен. Усмихнах се и се сетих за Винсънт, когато Анита ми прекъсна мислите..

7 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 7:56 pm

Въпреки това, тя си поръча още едно мартини. Очертаваше се интересна вечер.
- Трябвали да питам защо закъсня? - погледна ме остро.
Тъкмо понечих да отворя уста, за да `и отговоря, когато тя ме прекъсна, сменяйки темата. Слава Богу!
- Охх, не съм те виждала от доста време! Къде се губиш?
Отново понечих да отговоря на въпросите `и, но отново бях прекъсната. Засмях се.
- Чу ли за новият филм, който ще снимат?
Погледна разсеяно към бармана и отправи поглед към момчето, седнало на няколко стола до нас.
- Нов филм ли? - повдигнах вежда.
- Ами, да - отвърна простичко.
Барманът донесе питиетата ни и се отдалечи, със забързана крачка, за да обслужи други туко-що пристигнали клиенти на бара..
Отпих от питието си, очаквайки Лили да поясни.
- Нов филм? - повторих отново, когато не получих обяснение.

8 Re: Бар "Ego" on Чет Юли 14, 2011 8:18 pm

Лилия Ууп

- Ммм да, нов филм, чух, че се казва " Улици, студени като Чикаго" - Зачудих се за момент, дали това беше името, след което продължих: - Не знаеше ли? - Анита кимна с глава, а аз я потупах по рамото с думите: - Ако не съм аз, няма даже и да разбереш кога света е свършил. - Двете се засмяхме и аз продължих: - Ще ходиш на кастинга нали? - Отново се ухилих..

9 Re: Бар "Ego" on Пет Юли 15, 2011 4:15 pm

Scarlett

too young to care
Нуждаех се от някакъв начин да разпусна. Сама. Не ми бе дори до приятели и познати, до колеги и не знам още какви.
Седях на дивана и четях някаква книга, но ми дотегна. Каква боза беше само ! Някакъв писател от американска провинция отишъл в Холивуд и станал режисьор. Успех на човека, но винаги съм знаела едно - ставаш наистина за писател, бягай от Холивуд. Дори аз го разбирах - актрисата. В нашето време имаше прекрасни режисьори и сценаристи. И както обикновено се случва, "пиесите" бяха изпили и този мозък - вече не ставаше за писател на свястна литература. Започнах да превключвам каналите ... скука. Трябваше ми половин кутия сладолед време, за да установя че ми се излиза. Идея си нямах къде, така че просто облякох един черен клин и сива туника, отгоре наметнах синята си жилетка, която седеше на закачалката в антрето, сложих си слънчевите очила и шапката, взех телефонът и чантата си и излязох.
Накрая стигнах до един бар. Е, явно това щеше да е финалната ми дестинация. Влязох вътре като се огледах за познати лица - слава богу, нямаше. Седнах на бара и си поръчах вино. Да, може би изглеждах като луда да пия вино в бар, но само за това имах настроение сега, а не ми се буташе в глупавите снобарски ресторанти в града. До мен разговаряха две жени, на които не обърнах внимание, но изведнъж чух нещо познато в разговора им "Улици, студено като Чикаго" - Това бе новият филм, за който се говореше в Ренлоу и аз, заедно може би с една камара актриси, щях да се явявам на кастинг. Заслушах се в разговора им, без да ме забележат, но гласът на едната жена ми стана познат и я погледнах към тях с периферното си зрение. Нямаше как да видят, все пак бях още с очила и вероятно приличах на рок звезда в алкохолен дилириум, но никога не съм удавала значение на такива неща. И тогава се сетих за жената - Анита Слей. Не я познавах лично, но знаех коя е.
- Съжалявам, случайно дочух разговора ви. Вие не сте ли Анита Слей ?
В момента, в който го казах, през ума ми мина една-единствена мисъл "Боже, дано не ме помисли за някоя фенка"

Do you really think I'm made of stone ? Baby, come on !

[b]I just can't let you go ...[/b]

Вижте профила на потребителя http://weheartit.com/deneuve

10 Re: Бар "Ego" on Съб Юли 16, 2011 11:43 am

- Мм, да, нов филм - промърмори Лили под нос. Чудя се как въобще я чух от целия този шум в бара. - Чух, че се казва "Улици, студени като Чикаго" - замълча за секунда, преосмисляйки нещо. - Не знаеше ли?
Кимнах и отпих от питието си, а тя се разсмя и ме потупа по рамото.
- Ако не съм аз, няма даже и да разбереш кога света е свършил.
Присъединих се към смеха `и. От части беше права, понякога мога да бъда ужасно разсеяна и неориентирана..
- Ще ходиш на кастинга нали?
- Да, може да се пробвам.. - казах. - Знаеш ли за какво става въпрос в филма?
Точно преди да успее да отговори, нечий женски глас ни прекъсна.
- Съжалявам, случайно дочух разговора ви. Вие не сте ли Анита Слей?
Вдигнах поглед и видях момиче, седнало на съседния стол до мен. Беше с дълги светло-руси коси, спуснати по раменете `и, висока може би колкото мен, със сини очи, гледащи мен.
- Да, аз съм - отвърнах. - Познаваме ли се? - попитах, оглеждайки я по-добре.

11 Re: Бар "Ego" on Съб Юли 16, 2011 11:49 am

Лилия Ууп

Както си говорехме със Анита се чу глас на някакво момиче. Погледнах я. Косата и беше руса и спусната. Помислих си, че е някаква фенка:
- Рокет, имаш фенове даже и в този бар! - Погледнах приятелката си, след което отново момичето. Тя ме изгледа странно..

12 Re: Бар "Ego" on Съб Юли 16, 2011 11:13 pm

Scarlett

too young to care
Усмихнах се.
От една страна се радвах, когато не ме разпознаваха - не бях особено нашумяла, но пък и не държах. Харесвах сегашното си положение - едновременно правех това, което обичам и не бях преследвана от фенове. И все пак - ситуацията бе ако не странна, то поне конфузна.
- Не и официално. - Усмихнах се.
- И да, може да се каже, че съм почитател.
Свалих очилата си, твърде грубо беше. Не го правех, за да ме разпознаят, просто мразех. Мразех да разговарям, носейки слънчеви очила. Свалях ги дори когато говорех по телефона.
- Името ми е Скарлет Резеда.

Do you really think I'm made of stone ? Baby, come on !

[b]I just can't let you go ...[/b]

Вижте профила на потребителя http://weheartit.com/deneuve

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]