Renllow
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Последният филм, който гледахте...

+3
Александра Даймънт
Виери Айрис
The Director
7 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

The Director

The Director
Admin

... и какво мислите за него?

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

Howards End - Безкрайно много обичам този тип филми. Има нещо очарователно в тях, сякаш времето спира, докато ги гледаш. Мисля, че най-големият плюс на този е актьорската игра, защото тя наистина е на ниво и няма смисъл да изброявам поименно. И ужасно красивите пейзажи и сцени също натежават положително. На моменти е прекалено муден и загубвах интерес, но все пак имаше нещо, което успя да ми задържи вниманието за два часа и малко. Сцените със семейство Шмегел бяха толкова уютни и топли - много харесах Маргарет и Хелън, а и Тиби.
(Хелена Бонъм Картър е прекрасна за гледане.)

"My idea has always been that if we could bring the mothers of the various nations together, then there would be no more war."
<3

Александра Даймънт

Александра Даймънт

"Сирена "- 2010г. ,не беше лош филма ,макар,че очаквах да е малко по-ужасяващ,а той беше повече като драма.Но ми хареса края и ме вдъхнови ,за създаването на Алекс. :D

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

The Lincoln Lawyer - Филмът е трепач, особено добър за екранизация. Чела съм книгата отдавна, затова не си спомнях подробностите и го гледах с инетерес, но след като свърши бях убедена, че всичко е точно и на мястото си. Единственото, което ми направи впечатление е, че като че ли не бяха обърнали достатъчно внимание на линкълна, че да оправдаят заглавието, а колата е важна част от живота на Мики, но не смятам, че трябва да се издребнява чак до там.
Впрочем Матю Макконъхи е перфектен Мики Холър, въпреки че попринцип го недолюбвам.

Iris - Джуди Денч е гениална, не знам дали има роля, която не може да изиграе и то винаги с такава класа и умение.
Разбира се, Кейт Уинслет също е много добра, обаче Джуди е недостижима.Филмът е много хубав, обичам ги, когато са биографични. Не съм чела нищо от Айрис Мърдок, нито пък знам много за нея самата (макар че неволно съм взела името й за героинята си), но не мисля, че това ми попречи да се му се насладя.

Марион дьо Ла Кроа

Марион дьо Ла Кроа
the girl next door

Bend it like Beckham-Филмът е някак сладурски.Аз го гледах заради Кийра,защото късно вечерта не бях готова за нещо от по-сериозните й изпълнения.А и Джонатан е толкова секси,че ми разтуптява сърцето.И как танцува само <3 Както и да е,филмът си струва за запълване на свободното време :))

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

The Last Station - Филмът е за края на живота на Лев Толстой, поставен между движението на толстоистите и съпругата си София. Филмът е силен, поставя въпроси. С драматизмът не се прекалява, по-скоро се ползва с известна доза чувство за хумор, без да е комедия или да носи такъв привкус. Действието върви плавно, не доскучава, а актьорската игра отново е брилянтна.

Dikkenek - Обичам европейското кино, особено пък френското. Напоследък единствените комедии, които мога да гледам са такива, американските ми лазят по нервите. Все едно, тази не беше най-удачния избор, но никога нямам против да гледам Марион. Много различна роля, като става на въпрос, защо всички учители не са такива? Заедно с Мелани са прекрасни. <3

Shutter Island - Фен съм на Скорсезе и този филм не ме разочарова, въпреки че далеч не ми е любимият негов. Страхотна атмосфера от началото до края и адмирации за Лео. (:

The Edge of Love - Последно се влюбих във филм преди две седмици, но този е така прекрасен, че веднага ме грабна. Както и да е, както казах в другата тема - цветовете, диалозите, актьорската игра... Толкова е красив и дъхоспиращ, а след края му продължих да си прехвърлям някои сцени наум.

Scarlett

Scarlett
too young to care

Последно гледах In Bruges. Ако трябва да го опиша с една дума, то вероятно ще е пленяващ. Хареса ми от "а" до "я". Сюжет, обстановка, актьорски състав ...да не забравим и Негово величество английският акцент ! ❤ По милион причини филмът ми хареса - бе пълен с изводи, забавни ситуации, човечност ей там някъде измежду коравостта и студенината в сърцето на един убиец и все пак - справедливост, любов и негодувания. Филмът не е лишен и от бруталност, макар тънка, не твърде фрапантна и не съвсем доловима. Няма какво повече да ви разказвам - струва си да го видите !

http://weheartit.com/deneuve

Марион дьо Ла Кроа

Марион дьо Ла Кроа
the girl next door

Match Point - английският акцент ме разтопи.Харесвам Бен много много много,просто говори по толкова секси начин,а и мъжете с набола брада са ми слабост.Джонатан просто ми е любимец,принципно си пуснах филма заради него,но героят му беше истински боклук.Не е честно да изневерява,пък било то и със Скарлет Йохансон.Както казва Монка,почти през цялото време филмът е някакъв спокоен,очакван,нормален и накрая просто БУМ - шок и ужас.Както и да е,очарована съм от актьорската игра наистина,но самият сюжет не е точно отличен.Но ако ви се слуша сексапилен глас,това е вашият филм :))

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

28 days later - Не знам, харесах го. Може би, защото не гледам много филми със зомбита [Shaun of the dead ftw, ама той е комедия и не се брои?]. Може би заради Килиън. Може би, защото този наистина е уловил усещането за пустота и безсилие, особено в началото, когато Джим се събужда.
Гледах го с интерес, посмях се, когато трябваше и не останах безразлична към героите. Краят е точен, пасва идеално.
Оценката като цяло е положителна. (:


Beatrice

Beatrice
eating?fuck it,i prefer dreaming

The other Boleyn girl -като цяло беше доста добър ; много ми харесаха и Натали,и Скарлет-страшно са талантливи.Ролята на Ан като цяло бе по-трудна,защото характерът й е някак необясним,но нищо.Хареса ми много,че бяха показали и хубавата,и лошата страна на амбицията,това,че в живота има и спадове и върхове.
Много хубаво вплетен сюжет в една английска история,която ние добре познаваме.Впечатлена съм,определено.Жалко,че не го бях гледала по-рано.

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

Sleeper - Уди Алън е абсолютен изрод. Този е един от филмите, които не бях гледала, а тъй като ТВ7 се грижат за зрителите си, дават по един филм на Уди всяка вечер. Така че освен, че ще си припомня любимите си (довечера е най-любимия ми Love & Death, който си е направо гениален), имам шанса да гледам и тези, които се намират доста трудно или поне аз имах проблем с това.
Забавлявах се, както винаги - Алъновото изпълнение на Бланш Дюбоа ме изпълни, безценно е просто. Хидрокостюма, описанието на жена му, която е красива, има две очи, по едно от всяка страна, носа на президента... изрод, бе!
Даян пък е ужасно красива и толкова млада тук, че всяка сцена с нея си беше визуално удоволствие.


"My brain! It's my second favorite organ!"

"- So then, what do you believe in?
- Sex and death - two things that come once in a lifetime... but at least after death, you're not nauseous. "

xD

Марион дьо Ла Кроа

Марион дьо Ла Кроа
the girl next door

The Illusionist - опасявам се,че ме впечатли.Имаше моменти,в които беше болезнено скучен,но като цяло ми хареса,особено краят <3 нямам какво толкова да кажа,защото това е такъв филм,че се налага да го гледаш,за да го усетиш,а не можеш да говориш за него нито преди това,нито след това.Всичко е илюзия! :))

Scarlett

Scarlett
too young to care

Atonement

Макар действието да минаваше твърде бавно на моменти, филмът ми хареса. Общо-взето показва щетите от твърде поощрената детска фантазия. А и края ... прекрасен и абсолютно неочакван.

http://weheartit.com/deneuve

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

Ах, Atonement е божествен. <3 Толкова много го обичам и искам да го гледам пак, но все си казвам, че ще изчакам още малко впечатленията от последното гледане да се поизпарят...

Иначе..

Sunshine - Като всеки апокалиптичен филм, в който съществуването ни е застрашено от някакво явление, случващо се в космоса, този не се различава много. И тук има проблемите за затвореното общество, борбата за власт и оцеляване, която преминава всякакви граници, трудните изборите, които трябва да се вземат, когато от теб зависи толкова много, отговорността за всяко едно решение; напрегнатите моменти при застрашена мисия... Всичко това, което е типично за останалите такива филми. Това, разбира се, не го прави лош, защото тематиката му донякъде го изисква.
Извън това, филмът е заснет по изключително красив начин, ужасно много харесах близките планове на лицата и точно тези акценти носят някакви допълнителни внушения. Саундракът е добър; актьорската игра като цяло е на ниво, макар че аз имам пристрастия и не мога да коментирам обективно всички. Килиън е страхотен и има най-магичните очи. Сериозно, сигурно е прекрасно да ги видиш на живо. <3 На Марк Стронг ролята му отива, макар че той почти не се вижда, но само гласа му е достатъчен да повярваш в лудостта му. Крис Евънс е ужасно човече, но го изтърпях, защото на фона на другото, си струваше усилието.

London Boulevard - За този няма какво толкова да пиша - очаквах много, а не получих нищо. Кийра е сладка, но с нея, без нея - все едно; щеше да е същото с коя да е актриса. През повечето време ми беше скучен и по никакъв начин не ме развълнува. Всъщност единственото, заради което си струва е Дейвид Тюлинс - обичам го с тази негова болна физиономия.

Марион дьо Ла Кроа

Марион дьо Ла Кроа
the girl next door

Току що моята ера приключи.Току що станах свидетел на края на едно поколение,на една сага,станала неизменна част от живота ми през последните 10 години.Сагата,с която съм израснала и с която съм станала човек.Сагата,на която позволих да ме направи по-добра,да ме изгради като личност и която ме научи да обичам,да бъда силна и да отстоявам себе си.Сагата,благодарение на която намерих безкрайно добри приятели,на които знам,че ще мога да разчитам цял живот.Сагата,на която отделях всяка минута от свободното си време,за която пишех,мечтаех и в която се потапях всяка вечер преди да заспя.Моята несбъдната мечта и детска фантазия,моята втора реалност и може би мястото,където завинаги ще остане сърцето ми.Най-важната част от мен,тази,която държеше частиците ми заедно.

Казвам го с ръка на сърцето : Обичам те,Хари Потър ! /Не слагам кавички,защото ти си най-близкия ми приятел.А с приятелите си говоря на "ти" /.Обичам теб и странният начин,по който си написана.Обичам теб и авторката ти,която е вложила цялото си въображеие,за да те направи толкова прекрасна.Обичам те,защото ми помогна да порасна,но и да запазя детското в себе си.Обичам те.И предполагам,че нищо не съм обичала така,както обичам теб.И Господ ми е свидетел,не искам да те пусна да си отидеш.

Да говоря за филма би било безмислено.Да,предполагам,че винаги може по-добре,но това не е важното сега,а и никога не е било.Важното е,че е краят и че сърцето ми е наранено,така както нищо друго не би могло да го нарани.Признавам,че плаках със сълзи,за пореден път циврих като малко дете на седалката в киното.За мен не бяха важните самите сцени,а емоцията и чувствата,които излъчваха за мен.Нямаше значение какво точно казва Хари,защото аз знам как го е написала Роулинг,то пламти в душата ми и ми подсказва какво трябва да видя и усетя.Затова обичам филма,независимо какво казват другите.И не,не съм разочарована,не бих могла да бъда.

Е,Хари Потър,не знам дали е време да ти кажа сбогом.Всъщност може би е,но не съм готова да го направя.Не още.Знам,че винаги ще си там за мен,нареден на лавицата ми и ще блещукаш в разноцветни си цветове на странните корици,които дълго време се убеждавах,че мразя.Но не е така,защото те са част от теб.И знам,че ще те пазя на компютъра си,нищо че имам филмите на дисковете.Защото искам да знам,че си там и че не съм те забравила.

Обещавам ти,че ще останеш запомнен,Хари Потър.И че ще дам всичко от себе си да предам магията на следващите поколения.

На всички останали ви казвам просто да гледате филма,без очаквания,без нагласи за епичност.И може би ще ви хареса.А може би след това ще влезете тук във форума и ще напишете някое подобно мнение със сълзи на очи,както го правя самата аз.

Поклон пред теб,Хари Потър,и пред твоя край.

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

Conversation with other women - Страхотен е, обичам всяка секунда от него и винаги е добро решение, когато не знам какво да гледам. Начинът, по който е заснет, е уникален; поне аз не знам това да е правено преди. Но и да е, няма значение, защото филмът пак ще е прекрасен сам по себе си.
А Хелена е престъпно красива.

Watching the detectives - Сладка комедия, доста даже. Очаквах да се влюбя в Нийл, но Вайълет е просто толкова невероятна, че нямаше как да не го избута от първото място. И все пак, чудесна двойка са. <3

Scarlett

Scarlett
too young to care

"Wait until dark" Нищо няма да кажа, освен че за пореден път се убедих защо толкова обожавам Одри !

http://weheartit.com/deneuve

Виери Айрис

Виери Айрис
girl, interrupted

Одри е жената, да. Наскоро си припомних "Закуска в Тифани". <3 Този не съм го гледала, така че ми влиза директно в списъка за предстоящите задачи..

Now and then - Много обичам такива филми - спокойни, топли, които превръщат обикновените случки в малкия град в нещо специално, а Порастването в Магия. Може би имах нужда от малко повече Скот/Робърта, но нищо. Кристина е сладкиш.<3

Scarlett

Scarlett
too young to care

Джейн Еър

Недостатъчно думи съществуват, за да го опиша. Завладяващ. Чувствен. Реален ... толкова реален, че се открих вътре. Явява се някой възвишен в живота ти. Всичко, което си търсил у другите, идва у един ... и ти всъщност се явяваш в неговия живот също толкова, колкото той в твоя, но ... пречки, пречки, пречки. Накрая се оказва, че нищо не ти пречи, освен ти самия, ала дали е късно вече ? Минава време, откриваш го пак. Пак си е той, ама друг. Времето и животът са го обезобразили, съсипали са го... не е толкова силен вече, не е това, което е бил, обаче още гори. И ти гориш за него. Не сте това, което сте били - ти си друга, той е друг и тръгвате заедно ...

и тук май вече твърде много собствени елементи начертах, но така го видях, така го почувствах.

http://weheartit.com/deneuve

Мелани О'Стрендж

Мелани О'Стрендж
I wouldn't wanna be anybody else

Fame-не е нов, но ми харесва...хубави песнички.
The Nine Lives Of Chloe King-страхотен сериал, за жалост само 10 епизода и много готини актьори. Свърши много тъжно....

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите