You are not connected. Please login or register

Изборът

Моят избор за филм на месец май е...

15% 15% [ 3 ]
45% 45% [ 9 ]
40% 40% [ 8 ]
Общо гласове : 20

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 Изборът on Нед Юли 10, 2011 7:02 pm

И така, дойде време да решим върху кой филм ще работим този месец. До сряда може да гласувате в анкетата; може да пишете и в самата тема.
Един от сценариите отпадна, по желание на автора. Той ще се включи по-нататък, но така или иначе имате избор между три други.

Саманта Дейвис написа:
Заглавието ще е: "Изгубеното момиче"
Ще се разказва за историята на момиче, което е било родено преди да речем 17 години някъде... На чиито родители са казали че бебето е умряло при раждането.. Но истината е, че тяхната дъщеря е била подменена, съвсем случайно, и е отишла в друг град, на другия край на страната.. Там това момиче отраства в уютен дом с любящи родители и по-голям брат, с който са много близки.. Тя открива папка, в която открива че не е дете на родителите си, и тя се усъмнява в това че осиновена.. Понеже най теоретично да кажем, че цялото и семейство за руси, а тя е с катранено черна коса, от там коментарите в училище, които до сега е пренебрегва й се струват много повече от обичайно и така... С помощта на брат си и най добрия си приятел тя тръгва да търси биологичните си родители... Първо отива в болницата, където е родена, и там намира архивите от деня в който е родена... вижда мъртвото бебе, и се заинтересува веднага.. Отива на адреса на родителите.. говори с тях обяснява им нещата... и така... Биологичните родители на момичето имат по малка дъщеричка и (или братът на "Изгубеното" момиче, или най-добрия й приятел) се влюбва в нея. Това е идеята ми в общи линии има и любов, ама това е за кулминация... дано сценария да се хареса..

° silver birch написа:
Улици, студени като Чикаго
/заглавието най-вероятно ще се промени/

Какво бихте искали да чуете? Весела история с щастлив край? Да, всички искат това, но за жалост, никой не получава всичко. Аз исках щастлив живот, голямо семейство и обширна земя, на която да построя моята мечтана бяла къща. Това много ли е? Не мисля. Но нямаше значение какво аз мисля, защото така и не го получих. Съдбата сякаш си играеше с мен, защото всеки ход, който правех с цел да се изкача до горе, се обръщаше срещу мен и ме сваляше с две стъпала надолу. Честно ли е? Не. Но кой ме пита?!?

Историята, която ще ви разкажа е за моя скромен живот. В нея няма да видите красиви червени рози или градини, отрупани с разцъфнали цветя. Да, ще ги видите у съседите, но това ще е само, за да отличите нашата действителност от тяхната...
Имах двама най-добри приятели - Том и Диана. Бяхме като едно семейство някога. И ето тук свършва хубавата част. Израснахме заедно, прекарвахме всеки възможен час заедно, но уви омразата, завистта и предателството успяха да си преправят път и да завземат душите ни.
Стана така, че се влюбих в Диана. Това увлечение не остана покрито и Том бързо разбра. Вбеси се. В началото така и не разбрахме, криеше го в себе си, но после сам ни каза.
Следващата година бях повикан. Семейството ми не бе от най-заможните и ме пратиха за войник. Тези четири години бяха едни от най-кошмарните в живота ми. Никога повече не исках да чувам думата война.
Когато се прибрах всичко бе различно. Диана не ми се доверяваше като преди. Том бе станал нейн най-добър приятел и любим събеседник. Нищо повече. Той така и не поиска повече. Ако зависеше от него - щеше да чака с години, докато тя не реши, че е готова.
Беше се появило и още едно момиче. От километри си личеше, че очите й виждат само Том, но той бе прекалено сляп, за да я види.
Това беше само началото. Началото на моя край. Знаете, идва време когато разбираш, че не можеш вечно да угаждаш на другите. Излизаш и решаваш, че играеш сам за себе си и няма да се спреш пред нищо преди да получиш исканото.

Последният влак

Това е една история за мечтите на хората. За техните желания, сънища. За всичко, което някога са искали, събрало се в една кутия за обувки, принадлежаща на Алисън Кембъл.
Само на 17, тя вече е решена да преоткрие себе си чрез хората, на които помага. За нея няма по-важно нещо от това да разбере коя е и какво иска да прави с живота си, и затова през лятната си ваканция организира малко пътешествие, което да й даде яснота над нещата.
Заедно с нея пътуват най-добрите й приятели - Джорджина, Ник и кучето й - Тоби. Тримата обикалят Европа с влак. В градовете, в които спират, събират мечтите на хората, написани на малки бели листчета в една кутия за обувки. Тяхна основна цел става да занесат кутията с желания в долината на Елба. Онази приказно красива местност, където те вярват, че молбите на хората ще бъдат чути.
Те тръгват от Испания, минават през Франция, Италия, Германия, Дания и накрая завършват пътуването си в Чехия, където се намира долината, още позната като "бяло злато". По пътя си те срещат много радости, но не и малко беди. С малко повече воля и единство те ще успеят да занесат кутията навреме и да са си вкъщи преди да са ги усетили.

When people ask me if I went to film school I tell them, 'no, I went to films.'
Вижте профила на потребителя

2 Re: Изборът on Нед Юли 10, 2011 8:07 pm

Много труден избор имаме си страхотни сценаристи.доста се колебаех между
... Улици, студени като Чикаго и Последният влак и в крайна сметка второто надделя ,причината е по весел и оригинален сюжет и възможността да бъдат включени повече актьори. :)

Облечена така :
Spoiler:

3 Re: Изборът on Нед Юли 10, 2011 11:15 pm

Анета Диабло

El Aliento del Diablo
Александра Даймънт написа:Много труден избор имаме си страхотни сценаристи.доста се колебаех между
... Улици, студени като Чикаго и Последният влак и в крайна сметка второто надделя ,причината е по весел и оригинален сюжет и възможността да бъдат включени повече актьори. :)

x2 :D

I love him, oh yes i do. He's for me, not for you. And if by chance you take my place, ill take my fist and smash you face....

4 Re: Изборът on Пон Юли 11, 2011 9:33 am

Scarlett

too young to care
И аз се колебаех между двете, но накрая избрах "Улици, студени като Чикаго". Доста ме грабна, да не говорим колко любим период ми е втората световна. И въпреки че по-малко актьори ще имат възможност да се включат, на мен ми изглежда по-лесен за разиграване в РП.

Do you really think I'm made of stone ? Baby, come on !

[b]I just can't let you go ...[/b]

Вижте профила на потребителя http://weheartit.com/deneuve

5 Re: Изборът on Пон Юли 11, 2011 12:14 pm

Bell Clarke

I'haven lost anything except my mind
Аз гласувах за "Улици, студени като Чикаго" защото историята ме грабна.Попринцип не харесвам филми за втората световна но съдбата на главния герой е наистина интересна. + това според мен този филм е най-реален..имам предвид този сюжет можем да го видим по телевизията хД

6 Re: Изборът on Пон Юли 11, 2011 12:16 pm

Виери Айрис

girl, interrupted
И аз гласувах за "Улици, студени като Чикаго". "Последният влак" е наистина магичен и красив като идея, но може би по-труден за реализиране, иначе сигурно бих гласувала за него. (:

7 Re: Изборът on Пон Юли 11, 2011 5:55 pm

Последният влак.

8 Re: Изборът on Пон Юли 11, 2011 7:12 pm

Последният влак

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите